Chceš dess?  Tak klikni:-)
Chceš klikačku? Tak o5 klikni :)

Reklamy !!!SEM!!!


Červenec 2009

Dessy na přání?

31. července 2009 v 12:43 | Já |  Něco o mně
No newim jestli do tohohle článku někdo napíše že by chtěl dess, ale některým SB už jsem dess udělala tak snad mi tady někdo napíše:-D.
Dessy vypadají přibližně tak jak vypadá ten můj . Potom jsem dělala ještě mému SB ale ten je skoro úplně stejný jako ten co mám já:-D.

Jestli chceš dess tak vyplň tohle:

Co na něj (nejlepší by bylo kdybysjste my poslali nějaké obrázky na mejl -po domluvě vám napíšu můj mejl, nebo poslali odkaz na obrázky):
Jaké barvy chceš aby měl dess:
Chceš tam nějaké brushe (kdyžtak jaké):

Dessy dělám v photo filtre studio 9

Klik na celý článek a tam je nějaká ukázka (jestli by tento dess někdo chtěl tak ať napíše do komentářů)

O něco lepší nálada

29. července 2009 v 18:25 | Já |  Pomáhání u koní
Takže dneska jsem šla zase odpoledne ven s kámoškou. Šli jsme se podívat za koníkama které jsou trošku dál za naší školou, protože už jsme tam dlouho nebyli. Vždycky jsme se tam chodili jen dívat, ale dneska jsme tam přišli a koníci byli na pastvě a tak jsme se šli podívat na koníky k plotu. Byl tam zrovna jejich páníček který jim chtěl dát na hlavu třásně proti mouchám ale jeden koník si to nechtěl nechat nasadit a tak ho potom jeho majitel pustil aby šel domů a nás poprosil jestli bychom podrželi otevřený ten elektrický ohradník a pohlídali dva koně kteří ještě byli na pastvě aby neutekli (my jsme samozřejmě souhlasili:-D). Potom toho koníka který utekl chtěl zavést spátky na pastvu ale koníkovi se nějak nechtělo:-D. Tak ho zavřel do boxu a nás potom poprosil jestli by jedna nevyvezla kolečka a ta druhá jestli by mu nešla podržet ještě jednou ten elektrický ohradník aby ji tam mohl dát. Tak Nikola jela s kolečkama a já šla otevřít ten ohradník a jk jsem sundala ten vrchní tak ten koník stál přímo zamnou a začal řehtat a já se úplně zlekla :-D protože on měl hlavu úplně u mého ucha:-D, no byla to prostě upe sranda:-D a hlavně jsem byla zase u koníčků. Potom jsme se šli domů napít ale mě se spustila z nosu krev a tak jsme šli domů:-( jinak bychom šli zase za koníčkama:-*.

První kolo

29. července 2009 v 10:24 | Já |  Soutěže:-D
Tady jsou obrázky, ketré jsem musela trochu upravit, protože mi tady nešli vložit (byly v jiném formátu který na blog nešel dát, tak doufám že to někomu nebude vadit, protože některé jsem musela zmenšit)

A kdo napíše do kometářů jako první má můj hlas!

Soutěž nejoblíbenějšího koníka

28. července 2009 v 14:35 | Já |  Soutěže:-D
Ahoj tak už nwm co mám na blog dávat a tak jsem se rozhodla že bych tady mohla dát soutěž o nejobíbenějšího koníka:-).
Přihlásit se může každý kdo má v nějaké stáji kam chodí nebo má dokonce svého nejoblíbenějšího koníka doma. Na můj mejl mi potom pošlete jeho fotku. Můj e-mail je: kun.petra@seznam.cz

Přihláška
přezdívka:
blog:
jméno koně:
plemeno koně:

Beru 8 lidí ( i když tolik se jich asi ani nepřihlásí)

KONEC ZÁPISU SB!!!!!

26. července 2009 v 14:11 | já |  Něco o mně
A je konec zápisu SB!!!!!!!
Nechávám si new SB,SB které se zapsaly a ty kteří mají pozastavený blog a ty o kterých vím že na blog nemají teď čas.

Pobízení

23. července 2009 v 10:13 | Já |  Něco málo co vím o koních nebo o jezdeckých sportech:-)
Každý pokročilejší jezdec by měl umět pobízet holeněmi (né patami). Někteří koně zareagují na pobítku holení okamžitě, to jsou většinou koně temperamentnější, ale něktěří koně zareagují někdy až po chvíli a když už to trvá moc dlouho že se teřba rozkluše ale pak přejde do klusu tak můžeme použít byčík, nejlépe ho klepnout za holeň. Ale i kůň má někdy den kdy se mu nechce moc pracovat a tak se to snaží flákat takže i temperamentnější koník může mít někdy den takového lenivějšího koníčka:-D.
Jak správně pobízet holeněmi: Když chceš aby ti koník šel rychleji, nebo přešel do klusu atd. tak ho holeněmi stiskni. Ale neměli by být pořád v kuse stisknuté, protože potom budeš mít neuvolněný sed a koník se stane k pobítkám necitliví. Vždycky pobdnout, uvolnit, pobídnout, uvolnit podle toho kdy vám koník zrychlí.

Pokročilejší jezdec může použít už třeba i ostruhy, ale neměl by je používat úplný začátečník, který ještě nemá holeně ve stálé poloze.


Zdroj: Vlastní zkušenosti a knížka z pony clubu

Hromadný diplomek za návrhy k přezdívce:-)

22. července 2009 v 15:49 | Já |  Soutěže:-D
Foto zdroj:agelos.rajce.idnes.cz


Takže přezdívku jsem si vybrala _♥_Delleloret_♥_ je jednoduchá a hezká, ale abych vám pravdu řekla rozhodování bylo vážně dlouhé a těžké, protože každá přezdívka se mi líbila:-) a není vyloučeno že nebudu mít každou z přezdívek třeba se mi pak přestane líbit tahla a změním ji na nějakou kterou ste mi napsali:-) takže s pozdravem _♥_Delleloret_♥_ (na diplomku je Loreta)

New přezdívka?

21. července 2009 v 16:33 | Já |  Něco o mně
Takže u važuji o new přezdívce. Konik petra se mi nějak nelíbí. Chtěla bych mít nějakou přezdívku aby tam bylo prostě něco co se týče koní nebo aby tam bylo jméno mého nejoblíbenějšího koně kterého mám upe moooc ráda Loreta celým jménem Delleloret. Vůbec žádné přezdívky mě nenapadají tak nwm kdyby měl někdo nějaký nápad tak ať písně do komentíků a nejlepší přezdívka dostane diplomek:-) samozřejmě že s koníkem. Pls napište budu moooc ráda :-)

Jinak SB co se ještě nezapsali a chcou být pořád mé SB tak ať se zapíšou, zapsat se nemusí jen ti co už nechcou být už mé SB a to co mají pozastavený blog:-)

A je tady zápis SB

19. července 2009 v 10:39 | Já |  Něco o mně

Je tady zápis SB na který NEUPOZORŇUJI!!!!!!!!!!!!


Do komentářů napiš:
Proč chceš být pořád mé SB:
Přezdívka:
Blog:

Zapsat se můžou taky ti co ještě nejsou mé SB ale chtěly by být.

A další koňské video :-)

18. července 2009 v 12:05 | Já |  videa


Zdroj: youtube.com Autor: wolfje92

Pro koně

17. července 2009 v 12:37 | Já |  Ták a teď něco co patří hlavně koním
Podpisy : klik na celý článek

Tandem

14. července 2009 v 15:00 | Já |  Něco málo co vím o koních nebo o jezdeckých sportech:-)
Takže vám napíšu něco málo co to ten tandem je. Většina z vás si myslela že je to v drezůře, ale ne. Je to ve sportu, který se jmenuje vozatajství. Je to spřežení ve dvou koních kteří ale nejsou vedle sebe jako dvojspřeží ale jsou za sebou.
Klik na celý článek (tam je můj obrázek jak to asi vypadá:-D ( je to nakreslené v malování, takže to vypadá hrozně ještě když jsem to kreslila já:-D-bylo to nakreslené narychlo:-D)

Diplomky za prázdninovou blesk-off-ku

14. července 2009 v 9:23 | Já |  Bleskovky
Takže tady jsou diplomky za prázdninovou blesk-off-ku (klik na celý článek). Dneska vám sem ještě dám něco o tom tandemu.

Prázdninová blesk-off-ka

12. července 2009 v 9:39 | Já |  Bleskovky
Zapojit se můžou zase všichni co navštíví můj blog(budu ráda).

1.Ve ketrém jezdeckém sportu je tandem?
2.Znáš tři koňské nemoci?
3.Jak je?
4.Baví tě skákat přes překážky?
5.Co je to parkur?
6.Co na diploemk?


Bleskovka končí v úterý!

Základní sed

10. července 2009 v 11:51 | Já |  Něco málo co vím o koních nebo o jezdeckých sportech:-)
Každý správný parkuroví jezdec musí umět správně sedět na koni. Musí umět vysedět v základním sedu krok, klus, cval. V základním sedu je rovnováha rovnoměrně rozložena v sedle( sedět na obou sedacích kostech). Nohy jsou uvolněné ale pevné, pata dole, špička u koně. Záda musíš mít narovnaná a hlavu vzpřímenou a pořád se dívat před sebe. Dolů se můžeš třeba podívat jen když se chceš kouknout jestli vysedáš na správnou nohu nebo jestli nemáš kontra ve cvalu. U překážek pak , když skáčeš tak skáčeš jednu překážku a už se mezitím díváš na tu další, aby si na ni sparávně najel/a.
Jak vypadá správný základní sed: při pohledu z boku tvoří rameno, kyčel a pata jednu přímku.


Zdroj: vlastní zkušenosti a knížka z pony clubu:-)

Začátky parkurového skákání

8. července 2009 v 14:24 | Já |  Něco málo co vím o koních nebo o jezdeckých sportech:-)
Když chcete začít skákat, tak byste měli určitě už hodně dobře umět ovládat koně, poznat kontra cval a mít pevný sed.
Jak správně sedět na koni: Kdyby vám někdo koně najednou odčaroval tak byste měli být pevní v kolenou s rovnými zády.
Parkur je rychlí a přesný sport, takže u višších překážek musíš být hodně přesný. Překonat malou překážku není zas až tak težké. Ale hlavní je koně dobře navést na překážku a jít s jeho pohybem a nebránit mu ve skoku, třeba tím že mu budete škubat v hubě nebo málo povolíte otěže( ale u začátečníků se to ještě celkem toleruje, protože se vše učí, ale vždy se jim to musí vysvětlit, ale někteří začátečníci to už dělají automaticky). Koni taky pomáháte tím že se před překážkou postavíte do steheního sedu.

Tohle byl jen takoví úvod a příště(možná zítra tady přibude článek o základním sedu)

Zdroj: Vlastní zkušenosti a knižka z pony clubu:-)

Parkur

8. července 2009 v 11:40 | Já |  Něco málo co vím o koních nebo o jezdeckých sportech:-)
Vím že už jsem tu jednou parkur popisovala, ale bylo to jen tak trošku, a tak jsem se rozhodla, že o parkuru tady budu psát celé prázdniny. Bude to od začátků skákání až ke správnému parkuru:-). Možná že už něco přibude už dnes:-).

Můj druhý pád:-D

7. července 2009 v 10:24 | Já |  Mé pády z koní:-)
Takže jsem se nudila, a tak jsem se rozhodla sem dát můj druhý pád:-D. Tentokrát už to bylo jak jsem chodila do jezdeckého oddílu, do kterého jsem ještě nechodila moc dlouho(bylo to asi před 2 lety). Byla jsem na lonži na jednom moc hezů koníkovi, celý bílí jménem Amča. Nějak se splašila, protože tam prošel nějaký cizí chlap se psem a ten pes se jakoby rozběhl, Amča se splašila a na té lonži cválala ale strašně rychle. A já jako začátečník sem nevěděla co mám dělat. Docela dlouhou chvíli jsem se držela ale pak jsem ze sedla začala klouzat a viděla jsem ty koňská kopyta a už jsem si přectavovala jak mě zašlápne:-D, tak sem se rači pustila sama a udělala na zemi takoví jak by kotoul:-D. Tento pád mě ani tak moc nebolel abych pravdu řekla. Jen sem měla nachvíli vyražený dech. Pády k tomu ježdění prostě patří a správného koňáka by pády z koně neměli odradit. Brzy tu možná přibude můj další pád (zatím už poslední , zase z poníka:-D).

Video koní

5. července 2009 v 11:37 | Já |  videa

Zdroj: youtube.com, Autor: ellemenno3000

A další hodnocení SB:-) a nabírání new SB:-)

4. července 2009 v 13:28 | Já |  Soutěže:-D
Jestli chce být někdo mé SB tak ať vyplní tohle:
Proč chceš být SB:
Přezdívka:
Chceš diplomek (kdyžtak co na něj) :

Ti kteří už mé SB jsou ať kliknou na celý článek je tam hodnocení