Chceš dess?  Tak klikni:-)
Chceš klikačku? Tak o5 klikni :)

Reklamy !!!SEM!!!


Květen 2009

Jezdecká licence mého blogu:-D

31. května 2009 v 11:23 | Já |  Soutěže:-D
Tákže jsem si vymyslela tak trochu jinou soutěž. Musíte odpovědět na otázky(jestli chcete) a jestli budou dobře dostanete jezdeckou licenci mého blogu:-). Můžete mít maximálně 3 chyby.
Tato soutěž není jen pro mé SB takže se může zapojit každý:-). Místo diplomku pak dostanete jezdeckou licenci na které bude koník kterého budete chtít:-). Tak kdyžtak pište odpovědi do komentů.

1.Co znamená když má kůň na závodech na ocase mašličku(třeba červenou)?
2.Kde má kůň karpus?
3.Jaké jsou základní barvy koní?
4.Co jsou zíkané znaky u koní?
5.Jakou zkratku má mezinárodní jezdecká federace?
6.Kdo organizuje jezdecký sport České republice?
7.Jaký tvar může mít kůň hlavu?
8.Jaké jsou odznaky vrozené?
9.Máš nějakého svého oblíbeného koně na kterém bys chtěl/a udělat pravou jezdeckou licenci?
10.Jakého koně bys chtěl/a na jezdeckou licenci mého blogu?


Prosím pište:-)
Foto zdroj:kikinka-kobylka.blog.cz A na tomto koníkovi budete dělat zzvj mého blogu↓

Už neposílat!

30. května 2009 v 19:15 | Já |  Něco o mně
Prosím všechny mé SB i mé ne SB ať mi neposílají komentáře typu jestli něco nepošlu tak že budu mít smůlu a ták...teď jsme to ještě taky někomu přeposlala, protože mi to přišlo ale bylo to naposled! Ještě jeden nějakej takovej koment a hned mažu...SB nezlobte se ale prostě mi to vadí a těm kterým to pak posílám tak taky!
Ale samozřejmě že reklamy mi sem psát můžete ty mi vážne nevadí:-)

A zase jeden povedený kroužek:-)♥♥♥

29. května 2009 v 18:44 | Já |  Kroužky
Dneska jsem byla na koních. Musela sem být dříve doma a tak jsem řekla paní Evě která nás dnes trénovala že bych potřebovala být dříve doma a tak jsem jela v prvním lotu. Nečistila jsem koně protože jsem musela pomáhat s vožením hnoje a tak. Ale to nevadí je to taky sranda vyvážet kolečka. Potom se říkalo kdo na kom jede a já měla jet na Wendy, nějak šťastná jsem nebyla, ale potom paní Eva řekla že ten kdo chce si může koně s někým viměnit ale ať to potom paní Evě řekneme. Já jsem se hend na jízdárně jak jsme dotahovali sedlo se zeptala Izi, která měla Loretu(mého nejoblíbenějšího koně-velký, tmavý hnědák♥♥♥) jestli si to semnou nechce viměnit a ona řekla že jo určitě. Tak jsem byla fakt mocik šťastná. Pak jak jsme krokovali tak mi Iza řekla že je to dobře že jsme si to vyměnili, protože na Loretě ještě nejela a asi by na ni prý necválala-a na Wendy aspoň jo:-). No jinak jsme jezdili krok, klus, cval. Ale jen první lot byl na jízdárně a pak ty další už měli být normálně na louce . Škoda že jsem musela dřív domů:-(. Ale jsem moc ráda že jsem jela na Loretě:-).
A pak ještě jak jsem odcházela tak mě Honzík poprosil jestli bych neoduzdila Bazalku, protže tam tak nějak blbla:-D tak jsem mu pomohla a pak šla domů. Jak jsme šli tak na Loretě už někdo jezdil a ona se na mě a na kámošku koukla a zařechtala a já řekla kámošce že nám asi říka ahoj a Lorča pak kývla hlavou a ještě jednou zařechtala:-D tak možná že nám říkala ahoj:-).

jé, sluníčko A tohle je Loreta

Foto zdroj: ranc pohoda

A zase nějaké to pomáhání:-)♥

28. května 2009 v 20:05 | Já |  Pomáhání u koní
Ták zase po dlouhé době vám tu napíšu o pomáhání u koní. Nepíšu tu už tu každé pomáhání protože už namám tolik času.
Takže dneska jsme byli s Verčou zase pomáhat:-). Bylo to mocik super . Sedlali jsme koně, nosili překážky, kydali jeden box xD. A byla fakt sranda:-). No jo jenže pak jsme měli vést koně z pastvy a holky první brali Tiaru s hříbátkem a Lexa a Bazalka tam ještě měli zůstat. Já měla Lexu podržet aby neutekla ale ona i když má teprve 2 roky tak je to fakt kolos kterou neudrží pořádně skoro nikdo když se jí zrovna nechce poslouchat. Když toiž viděla že Tia a malí jdou ven tak holky nestačili ještě ani zavřít a Lexa už mě tahala pryč. Držela jsem ji za ohlávku a pořád jsem se ji snažila nějak zastavit plácla jsem ji, skoušela se do ní opřít aby stála ale nic, pak zdrhla i Baza kterou naštěstí hned chytli a já se tam s Lexou točila dokolečka a tak mi stačila 3x stoupnout na nohu. Dvakrát na tu samou a jednou na tu druhou. Jenže na tu kterou mi stoupla víckrát tak pak na ní stála dlouho a jaksi mi něco udělal s prstama na noze-ale ona za to nemůže měla jsem ji pořádně držet nebo něco udělat. Nakonec mi přišla na pomoc jedna holka která to viděla a tak mi aspoň hodně pomohla. Ale jinak to bylo úplně super:-) už se zítra těším na kroužek koní♥♥♥.

Hrůzostrašný kroužek

23. května 2009 v 6:36 | Já |  Kroužky
Jako každý pátek jsem i včera přišla na kroužek. Bylo krásně svítilo sluníčko, byla sranda, čistila jsem Parádu a měla jet v druhém lotu na Loretě mém nejoblíbenějším koni. No prostě zdál se to být kroužek úplně nejlepší. Když dojezdil první lot tak jsem šla na Loretu na které předemnou jela Joha a říkala že Loreta jela super(jako vždy:-)). Tak jsem se těšila že na ní budu zase cválat klusat atd. No jo jenže my jsme jen dokrokovali a přihnalo se snad nějaké tornádo,rachle jsme slezli z koní a běželi s nimi hned do stájí. Všechno venku co nebylo moc těžké lítalo kolem a my se všichni bály, bylo to vážně hrozné nikomu bych to nepřála. Koně jsme dali hned do boxů ale ještě se musela rychle přivést Paráda z výběhu pro kterou rychle zaběhla Agáta. Paráda měla jít do stodoly, jak jsme otevřeli dveře tak ten vítr to otevřel mstrašně rychle že ty dveře odpadli. Potom se museli koním aspoň zavázat otěže protože teď je odsedlat to by asi nešlo, protože už nikdo ani moc nechtěl chodit ven takže jsme nemohli dát věci do sedlovny. Doufám že se to už snad nikdy nestane, protože to bylo fakt strašný a ještě jak jsem přišla domů tak nejel proud protože to prý někde ve stonavě strhlo nějaké dráty tak nejelo celému sídlišti proud.

Soutěž ve které se bude hlasovat který obrázek bude na měsíčním kalendáři(červen)

21. května 2009 v 17:36 | Já |  Ankety
klikni pro další fotkuTohle mi poslala Charliess je to mocik klášné hříbátko a jelikož to fotila sama má můj hlas:-) Zdroj foto: kr.iplace.cz

Tento obrázek mi poslala Veronika je to moc pěkný obrázek-škoda že nemůžu hlasovat víckrát protože by určitě všichni dostali hlas:-) Zdroj foto: to mi Verča neposlala protože ho zapomněla:-)

hele mladej, nebuď drzejA tento mi poslala Nikola je na něm Loreta můj oblíbený kůň(tmavý hnědák) a Gripen(ryzák) takže je asi jasné jaký je Zdroj foto: rancpohoda.cz


Ostatní SB se nezapojili ale to nevadí tak doufám že budou aspoň hlasovat:-) budu ráda:-)

Hřebelcuj koníka

20. května 2009 v 20:24 | Já |  Ankety
Foto zdroj:konici.eu-ale vyhledala jsem to na google:-)

Diplomek za spřátelení

19. května 2009 v 14:49 | Já |  Soutěže:-D

Tohle je diplomek za spřátelení-mé SB jestli chcete taky diplomek za spřátelení tak napište do komentářů:-)Soutěž pro mé SB

18. května 2009 v 14:44 | Já |  Soutěže:-D
Tákže asi jste si všimli že sem každyý měsíc dávám takový měsíční kalendář. A tak jsem se rozhodla že udělám takovou menší soutěž, které se mohou zúčastnit jen mé SB-pokus chcou:-).
Pošlete mi na můj e-mail fotku koně. Třeba z vaší stáje kam chodíte nebo jen takovou co najdete na internetu ale pozor i se zdrojem abych ho potom mohla uveřejnit:-).
Takže pište kdyžtak komentáře jestli je to dobrý nápad nebo jestli mám vybírat obrázky sama.
Soutěž ukončuji ve čtvrtek 21.5. 2009-tak se určitě zapojte:-)


KONEC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kroužek-skoky ve volnosti

16. května 2009 v 15:01 | Já |  Kroužky
Včera jsem byla na kroužku. Sice jsme nejezdili ale i tak byla sranda. Měli jsme jít pro koně na pastvu. Já brala Montyho a pak ho semnou čistila kámoška. Když všichni měli vyčištěné koně tak jsme se šli dívat na skoky jak skáčou koně ve volnosti. Jako první šla Bazalka kterou jsem přivedla já a tak jsem s ní měla překlusat kavalety a pak jsem se sní měla co nejvíc rozběhnout a skočit s ní křížek. Docela sranda nesedět na koni když skáče ale skákat s ním(vedle něj). Pak už si Bazalku vzala Nikola a já měla zajít pro kýbl s ovsem protože Bazalce se podařilo utéct za zavřené jízdárny do boxu jak už skákala sama. Tak když jsem donesla ten kýbl s ovsem tak jsem se měla postavit trošku dál za překážku aby Baza běžela přímo zamnou aš doskočí aby se dala chytit. Potom se šla Bazalka vodit na vodítku a já myslela že ji půjdu vodit já ale ne. Musela jsem tam zůstat s tím ovsem, protože paní Eva řekla že už v tom mám praxi tak ať tam kdyžtak zůstanu i jak bude skákat Lexa:-). No sem se tak trochu bála protože jak jsme jednou šli pro koně na pastvu tak ji brala kámoška a já Bazalku a stáli jsme před ní tak mě stejně jakoby zašlápla-v uvozovkách:-). No ale nakonec byla celkem nervní běhala tam házela kozlíky a tak paní Eva řekla ať ji radši dám ten oves protože ona fakt šílela. Ale nakonec skákala pěkně:-). Pak šla Amča ta skákala taky super hlavně ten poslední skok měřil metr 35 a ona ho skočila jakoby z místa. Byl to prostě super kroužek-zase:-D.

Veřejný trénink-dneska:-)

16. května 2009 v 14:05 | Já |  Pomáhání u koní
Dneska 16.května 2009 u nás na ranči proběhl VT. Já toho moc ze závodů neviděla protože jsem vodila děti ale i některé dospělé na jízdárně:-), bylo to super mocik mě to bavilo. Chvíli jsem vodila Parádu a chvíli Aminu. Potom jsme šli s holkama se nachvíli kouknout na veřejňák a pak jsme šli odvést Barbayu na pastvu a pak jsme šli zas se kouknout na veřejňák a pak jsme ještě navozili seno a slámu a šli domů:-(, museli jsme jít trošku dřív.

VEŘEJNÝ TRÉNINK ♥:-)♥

14. května 2009 v 9:42 | Já |  NOVINKY Z RANČE NA KTERÝ CHODÍM
Tákže vám můžu oznámit že 16.května 2009(v sobotu) bude u nás na ranči Pohoda VT. Už se moc moc těším. Já už tam budu asi od 7,protože tam budu ještě pomáhat než to všechno začne a pak mě můžete potkat u koníka na kterém se budou vozit děti:-).
Už se moc těším, byla jsem zatím na všech Vt na ranči a mají to tam vždycky moc fajn takže se určitě přiďte kouknout.

Vyhlášení vědomostní bleskovky:-)

10. května 2009 v 15:49 | Já |  Bleskovky
Tak a tady jsou diplomky pro ty co vyplnili bleskovku:-)

Anketa o designu

9. května 2009 v 17:02 | Já |  Ankety
Pls hlasujte v této anketě je to důležité-dělala jsem jen záhlaví
Ps: a kdyžtak napište co se vám líbí a co naopak ne:-) (ale nemusíte)

Hříbátka:-)

9. května 2009 v 13:58 | Já |  Něco málo co vím o koních nebo o jezdeckých sportech:-)
Ták teď je takové období kdy se rodí hříbátka a tak jsem se rozhodla sem něco o nich dát:-). Už když se hříbě narodí tak se učí poznávat svět. Chování ve stádu ho učí jeho matka ale spolupracovat s lidmi ho musí naučit člověk. Už odnarození se musí učit že člověk patří k jeho životu. Zezačátku navykáme hříbátka na dotyk od člověka,ale nasmíme zapomenout že hříbě a jeho matka potřebují klid a tak by se jim člověk neměl zezačátku když je hříbě ještě moc malé věnovat více než několik minut.
Když hříbě ví že už mu od člověka nic nehrozí (žádné nebezpečí) nastává doba velkého učení.
Mezi nejzákladnější patří navykání na ohlávku a zvedání nožiček. Když hříbě si už na ohlávku zvyklo tak by se mělo začít vodit na vodítku(ale musí být na ohlávku opravdu zvyklé), když si zvyklo i na vodění tak ho potom můžeme skoušet i uvazovat.Zdroj: Knížky které jsem přečetla a časopis Svět koní :-)
Foto zdroj:agelos.rajce.idnes.czklikni pro další fotku
Na fotce je hříbátko(hřebeček) s Tiarou z ranče Pohoda-a hříbátko už má i jméno Everest

Happy kroužek:-D

8. května 2009 v 18:21 | Já |  Kroužky
Ták předchvílí jsem přišla z kroužku. Dneska tam semnoun nešla kámoška protože nebyla doma, tak jsem šla sama:-). Když jsem přišla tak jsem šla navštívit koně kteří byli v boxech a pak jsem s kámoškou dávali seno do vozíku. Potom jsme měli jít ven a tam nám Aga řekla že se nebude jezdit:-( ale pak jsme ji přemluvili, protože místo ježdění jsme měli koupat koně a my ji řekli že aš příště ,protože na to nejsme oblečení a ona souhlasila:-):-)). Tak nám řekla že máme jít čistit koně. Rozdělovala čištění a mě si nevšimla že tam stojím tak mi řekla ať počkám a pak si vzpoměla že nikdo nečistí Loretu tak jsem ji šla čistit(mého nejoblíbenějšího koně) :-). Jak jsme měli všichni vyčištěné koně tak se říkalo kdo na kom jede a já jela v prvním lotu Na Happym:-).
Už jsem na něm dlouho nejela a to jsem na něm kdysi jezdila pořád tak jsem se těšila:-). Byl úplně super -jezdila jsem zase krok,klus, cval. No jak se cválalo tak já jsem byla zvyklá na pomalejšího Farga a Happy ten letěl jak o závod ale bylo to jeho normální tempo. Ve cvalu jsme si měli vytáhnout nohy ze třmenů-sem myslela že spadnu, protože Happyk fakt letěl:-). Ale nakonec ne akorát potom přitom brždění do klusu to bylo skoro ale zvládla jsem to:-D. A byl to prostě zase super kroužek♥♥♥.

Tentokrát tak trochu vědomostní bleskovka:-)

2. května 2009 v 12:45 | Já |  Bleskovky
1. Jaké plemeno má tzv. úhoří pruh?
2.Jak dlouho spí kůň v hlubokém spánku?
3.Má nebo nemá kůň kliční kost?
4.Který vnitřní orgán chybí koni (pomáhá ostatním zvířatům trávit)?
5.Jak se jmenuje drezůrní cvik, který vipadá jako kdyby kůň klusal na místě?

Ps: Pro ty co odebírají Pony club je tu malá nápověda a jistota že odpoví správně pokud mají Testy pro blázny do koní:-)

Dneska úplně nej nej nejlepší kroužek:-)

1. května 2009 v 19:47 | Já |  Kroužky
Tákže když jsem dneska přišla na koně tak jsme dělali se senem a potom jsme šli pro koně. Já si vzala Farga a paní Eva potom řekla že ten kdo si přivedl koně tak toho bude čistit:-). Když jsme ho měli(ještě semnou čistila Nikola) tak nám paní Eva řekla že si máme vzít toho koně kterého jsme čistili a Nikola chtěla jet na Fargovi a já taky:-). No tak jsme se potom nakonec domluvili že na Fargovi pojedu já:-) byla jsem fakt moc šťastná:-). Potom jsme jezdili krok, klus, cval a pak se mě paní Eva zeptala jestli chi skákat a já nachvíli přemýšlela a pak jsem si řekla že se to musím pořádně naučit tak jsem paní Evě řekla že jo:-) a udělala jsem dobře, protože se mi dneska na Fargovi skákalo mnohem lépe než minule:-).

Květen 2009

1. května 2009 v 14:53 | Já |  Kalendář s koňma:-)
Ták a tady je kalendář na měsíc květen:-). Udělala jsem ho teď na rychlo protože běžím na koně a obrázek jsem našla na shire-horse.blog.cz
Tak zatím čawte:-)