Chceš dess?  Tak klikni:-)
Chceš klikačku? Tak o5 klikni :)

Reklamy !!!SEM!!!


Březen 2009

pomáhání u koní

31. března 2009 v 20:06 | Já |  Pomáhání u koní
Dneska jsem byla pomáhat u koní.......bylo to vážně super. Přišli jsme a paní Eva nás poprosila jestli nemůžeme vzít na takovou menší procházku naší budoucí maminku Tiaru a Montíka. Bez váhání jsme pro ně zašli, protiže nás to moc baví. Pak když jsme přišli spátky tak jsme nasedlali Loretu a pak jsme vzali ještě Tiaru a Montíka Jěště se s něma na chvíli prošli, pak jsme je šli dát do stáje,protože Tiarka bude mít brzy miminko a Monty má něco s nohou a vzali jsme Bazalku a Parádu na kterou jsme si dali madla a dečku a jedna vodila Bazu a jedna krokovala na Parádě-samozřejmě jsme se s Verčou střídali.
A teď všichni držíme palečky Tiarce,protože by se jí teď někdy narodit hříbátko-tak ať to dobře dopadne:-)

Anketa2

30. března 2009 v 20:01 | Já
Pls hlasněte

Kroužek

28. března 2009 v 12:34 | Já |  Kroužky
Ták dneska jsem byla na kroužku......bylo to úplně super až na jednu věc. Čistila jsem Farga to bylo dobrý a jezdila jsem na mém nejoblíbenějším koni jménem Loreta-to bylo ještě lepší. Jenže, když přišlo na cval, tak jsem ji nemohla vůbec rozcválat i když mi říkají jak se to má tak mi to teď nějak nejde . A to jsem na ni v zimě normálně cválala. Jinak to byl úplně super kroužek čistila jsem nejhodnějšího koně a jezdila na mém nejoblíbenějším koni:-).

LORETA-tmavý hnědák
kobyla
v kohoutku 172cm
Český teplokrevníkPs: kdyby jste někdo věděli nějakou radu jak zaručeně nacválat koně napište do komentářů,protože už jsem měla začít skákat a já teď koně ani nenacválám:-(

FOTO-ZDROJ:RANČ POHODA-pro mě ten nejlepší ranč na světě
Na fotce jsem na Loretě-fotka ze zimy

Anketa

23. března 2009 v 14:06
Pls hlasněte

Parkurové skákání

23. března 2009 v 12:01 | Já |  Něco málo co vím o koních nebo o jezdeckých sportech:-)
Co jsem zatím slyšela tak je to že, když chce někdo začít skákat překážky měl by umět dobře a vyváženě sedět v základním sedu-krok,klus,cval. Měl by na koni sedět tak,že kdyby mu někdo odčaroval koně tak by dopadl na zem na nohy se vzpřímenými zády a pevný/á v kolenou.
Když skáčeš přes překážky vždycky by si měl mít svého koně pod kontrolou,ale nezabraňovat mu ve skoku.

ZDROJ: JSOU TO RŮZNÉ KNÍŽKY,KTERÉ JSEM PŘEČETLA ALE TOHLE JE PŘEVÁŽNĚ S PONY CLUBU

Jestli máte nějaké otázky tak pište do komentářů,pokud budu vědět odpovím(vím toho víc jen mě teď nic moc nenapadlo co napsat:-)

22. března 2009 v 13:43 | Já |  Něco o mně
Tákže asi takhle............mám ráda zvířata a hlavně koně. Všichni co mě znají tak ví že nejsem nějak moc ukecaná, ale když se má mluvit o koních tak to mám keců aš aš, i když toho o nich nic moc nwm. Na koni jezdím uš asi rok a půl -začala jsem pozdě, protože jsem předtím neměla ke koním přístup-naštěstí uš mám. Kromě ježdění na koni mě taky baví chodit ven s kámoši, poslouchat hip hop mno a někdy i to kreslení(ikdyž to jsou vždyck čmáranice). Mno a to je asi tak vše.
FOTO-ZDROJ: RANC POHODA

Motlitba koně

22. března 2009 v 10:45 | já |  Ták a teď něco co patří hlavně koním
Nasyť mne pane,napoj mne a dej mi čistou a prostornou stáj,
když skončena je denní práce.
Mluv semnou, neboť tvůj hlas mi nahrazuje otěže.
Budeš-li ke mně laskavý,budu ti sloužit s radostí a najdeš místo v mém
srdci.
Netrhej otěžemi prosím, nesahej po biči, jdem-li kupředu.
Dej mi čas, abych pochopil tvůj záměr, a nebij mne,když ti nerozumím.
Neměj mne za nepozorného,když nesplním tvou vůli-možná sedlo nebo podkovy
nejsou v pořádku.
Neuvazuj mne příliš krátce a nestříhej mi ocas,který je mou jedinou zbraní proti mouchám
a komárům.
Až poznáš, že se mé dny krátí,až ti nebudu moci sloužit,můj milovaný pane,nenech mne,
prosím hladovět a mrznout a neprodávej mne.
Buď tak dobrotivý a připrav mi rachlou,milosrdnou smrt a Bůh se ti odmění zde i na věčnost.

Já a koně

21. března 2009 v 17:09 | já |  Kroužky
Dneska na kroužku jsem čistila mého oblíbeného koně jménem Loreta. Je to český teplokrevník, tmavý hnědák. Je docela dost vysoká a skoro vždycky strašně špinavá od bahana(asi se ráda válí). dneska byla špinavá uplně a tak jsme ji museli čistit tři. A i přesto že nás tam bylo tak moc tak jsme ji čistili nejdéle ze všech. Všichni už měli nasedláno a my ještě ani pořádně vyčištěno ne. Ale stihli jsme to a já pak šla jezdit na Montyho-anglický plnokrevník, hnědák v kohoutku má myslím 169cm-pro ty kdo ho neznají. Byl uplně super-na Montikovi se vždycky fajně jede akorát jsem na něm nechtěla cválat a to jsem udělala tu největší chybu. Já jsem totiš mohla poprvé skákat přes překážky a já blbá toho nevyužila.............mno tak snad příště.